1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
GenaCL600 [577]
3 years ago
13

What is the correct answer to {(-3, -4), (-1, 0), (3, 0), (5, 3)} is this a function

Mathematics
1 answer:
Lana71 [14]3 years ago
7 0

Answer:yes

Step-by-step explanation:

You might be interested in
You earn $18 for watching three cars how much do you earn to Washing 2 cars
Sever21 [200]

Answer:

$12

Step-by-step explanation:

3 cars divide that by $18 and u get $6 per car. multiply that by two cars nd you get $12.

6 0
2 years ago
What is 1/2 minus 1/4?
Oliga [24]

Answer:1/4

Step-by-step explanation:

1/2 is the same thing as 2/4 so.... 2/4 minus 1/4 is 1/4

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
How you this and the answers ​
gregori [183]

Answer:

Step-by-step explanation:

? whats the question

6 0
3 years ago
Which is the best buy?
sesenic [268]
3 bottles of juice
6.72/3 = $2.24 < amount paid for each bottle

11 bottles of juice
24.86/11 = $2.26 <amount paid for each bottle

9 bottles of juice
20.25/9 = $2.25 < amount paid for each bottle

16 bottles of juice
35.68/16 = $2.23 < amount paid for each bottle

*the best buy would be to get 16 bottles for $35.68*




10 bars of soap
23.20/10 = $2.32 < amount for each bar of soap

16 bars of soap
36.48/16 = $2.28 < amount for each bar of soap

13 bars of soap
29.51/13 = $2.27 < amount paid for each bar of soap

12 bars of soap
27.60/12 = $2.30 < amount for each bar of soap

*the best buy would be to get 13 bars of soap for $29.51*

hope this helps :)



















8 0
3 years ago
Is 2(√5+√7) a rational or irrational number?
kozerog [31]
It’s an irrational number

Hope this helps!
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Can you help me with this please
    11·1 answer
  • How many solutions does -5x+10x+3=5x+6 have
    14·1 answer
  • 9,500 ft per year. How many inches is that per day
    15·1 answer
  • Identify the constant of proportionality in the equation. 3y = 15x
    14·1 answer
  • Write an equation of the line that passes through the given points. (-1,7) (3,-9)
    6·2 answers
  • In pathagrean theorem if c is 17 and b is 15 what is a
    6·2 answers
  • The price of Veronica’s meal before tax and tip was $11.92. Veronica paid 8% tax, then added a 15% tip to the total. To the near
    15·1 answer
  • Reduce your fraction into lowest terms.<br><br>​
    11·1 answer
  • Pls help w my khan acc
    10·1 answer
  • Convert 504 centimeters to inches por favcor please!
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!