pack of 30:
7.97/30=.27 per pencil
pack of 12:
4.77/12=
.40 per pencil
The best buy is pack of 30 because:
.27<.40
Answer:
killfuyy
Step-by-step explanation:
told you to shoot yourself
<u>Answer</u><u>:</u>
<u></u>
Hope you could understand.
If you have any query, feel free to ask.
Duplicate don't answer!