Answer:
1 tomato: $3.50
2 tomatoes: $7
3 tomatoes: $10.50
4 tomatoes: $14
Step-by-step explanation:
Ok, to start of if 4 tomatoes cost $14, that means 2 tomatoes cost $7. This probably means 1 tomato cost $3.50 and 3 tomatoes cost $10.50. Hope this helps!
Answer:
7
Step-by-step explanation:
Answer:
Dividen
Step-by-step explanation:
The amount that you want to divide up. dividend ÷ divisor = quotient. Example: in 12 ÷ 3 = 4, 12 is the dividend.
A divisor is the number that the dividen is being divided by
12÷3=4 3 IS THE DIVISOR