It would be 32 x 12 because there are 12 inches per feet. So the answer would be 384 inches per sec squared. If this is right could you possibly give me brainliest? Hope this helped.
Answer:
5
Step-by-step explanation:
When you divide 25/5 the answer is 5 dollars per store
Answer:
What is the question is this Geometry?
Step-by-step explanation:
Answer:
The answer to your question is: letter C
Step-by-step explanation:
Data
Find the Parabola's equation and express the equation as an inequality.
Vertex = (0, -5)
Equation
(x- h) ² = 4p(y - k)
x² = y + 5
y = x² - 5
But, we need the area upper the parabola, then
y ≥ x² - 5
The answer should be $8 if you are trying to find the unit rate. All you have to do is divide 32 by 4 and you get 8. Hope that helped.