1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vsevolod [243]
2 years ago
15

Several students tested plant growth for given conditions. Which student’s data is most representative of average plant growth f

or the tested conditions?
Mathematics
2 answers:
gulaghasi [49]2 years ago
4 0
More info plz?
Not clear question
Citrus2011 [14]2 years ago
4 0

Alicia tested 6 plants.

Brenden tested 24 plants.

Caitlin tested 3 plants.

Diego tested 12 plants.

This is the info and

Alicia

Brenden

Caitlin

Diego

are the anser choices

You might be interested in
Which is better to buy 12 cans for $9.00 or 4 cans for $3.00. <br><br><br> SHOW YOUR WORK please
ankoles [38]

Answer:

Both are equal prices per can

Step-by-step explanation:

9/12 = 3/4 = .75 per can

3/4= .75 per can

5 0
2 years ago
Talk to me! How are you doing?
ICE Princess25 [194]

Step-by-step explanation:

we good and you.........

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Plz help/..............
Genrish500 [490]
8x^5 +4x^2 - 12
= 4(2x^5 + x^2 -3)

answer is A
3 0
3 years ago
Which expression is equivalent to the area of metal sheet required to make this square-shaped traffic sign? (5 points) A square
andrezito [222]
The correct answer is d) 4x² - 4x + 1.

The area of a square is found by squaring the side length:

(2x-1)² = (2x-1)(2x-1) = 2x*2x - 2x*1 - 2x*1 - 1(-1) = 4x² - 2x - 2x + 1 = 4x²-4x+1
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
30 POINTS AND I'LL MARK BRAINLIEST IF ANSWERD ASAP! Upload your 500-word report including your article critiques answering the f
Vlad [161]

Is there an article or a text that you have to do this off of??

4 0
2 years ago
Other questions:
  • QUESTION 10.2 Two mechanics worked on a car. The first mechanic charged $ 95 per hour, and the second mechanic charged $ 75 per
    14·1 answer
  • A random sample of 100 undergraduate students at a university found that 78 of them had used the university library’s website to
    7·1 answer
  • I need help! With algebra
    6·1 answer
  • 2x+3y=105 And x+2y=65 what is the value for y
    5·2 answers
  • The cost of a pack of chewing gum in a vending machine is $0.75.The cost of a bottle of juice in the same machine is $1.25.Julia
    6·2 answers
  • 2.Mrs. Fernandez and Mrs.Bosiljevac invaded the biology lab! They find some bacterial cultures and decide to experiment. Mrs. Fe
    6·1 answer
  • What are two terms that add together to make -7 and that also multiply to make 6
    13·2 answers
  • Negative eight over nine times for over six
    6·2 answers
  • A, B &amp; C form a triangle where ∠ BAC = 90°. AB = 4.3 mm and CA = 3.1 mm. Find the length of BC give your ANSWR rounded to 1
    10·1 answer
  • I need answers for this problem
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!