1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sergio039 [100]
3 years ago
6

How do i write proofs like this?

Mathematics
1 answer:
kirill115 [55]3 years ago
7 0
Gay gay gay gay gay gay gay
You might be interested in
Explain how 4/10 and 40/100 are the same
djverab [1.8K]

40/100 is just a bigger example of 4/10
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which expression is equivalent to 1/3b+2/3b−5/6(b+1)?
s344n2d4d5 [400]
First convert -5/6(b+1) to -5/6b-5/6 which looks like:
1/3b+2/3b-5/6b-5/6
second add 1/3b+2/3b=3/3b, convert to 6/6b so:
6/6b-5/6b-5/6
subtract 6/6b-5/6b = 1/6b so:
1/6b-5/6 is the answer
3 0
2 years ago
Clare has 5 yards of ribbon. It takes 1/2 yard to make a bow. How many bows can Clare make with the ribbon? Write a multiplicati
KonstantinChe [14]

Answer:

10 yards (Add label!!)

Step-by-step explanation:

5x1/2=10

8 0
2 years ago
What is $45 with a markup of 57%
Marrrta [24]
45/100 x 57 + 45 = $70.65
5 0
3 years ago
What are the answers plz help me
Serga [27]

For number 3 it would be |-10| and |10|.

Number 5a is supposed to <, because -1 is greater than -7 when you look at the line graph. The same goes for 5b. 5d is >, because 0 is always greater than -1 and it shows that on the line graph that you have there. 5e is =.

I don't see anything else wrong though. Just the ones I listed.

Hope that helps!

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Ernie bought a new DVD that cost $12 before tax. Tax on the DVD is 8.25%. What is the total cost of the DVD including tax?
    7·1 answer
  • n a rural area, only about 30% of the wells that are drilled find adequate water at a depth of 100 feet or less. A local man cla
    9·1 answer
  • 6n+6m-m-3n i dont understand that question
    5·1 answer
  • A grocery store sells crackers in three box sizes. Which size box is the best buy? 8 oz for $2.00 12 oz for $2.64 16 oz for $3.2
    10·2 answers
  • Did I do this right ?
    10·1 answer
  • The number of boys to girls in math class is 2:3 If there are 21 girls in Mrs. Vest's math class, how many boys are there? Can w
    9·2 answers
  • -3, 3, 9, 15
    9·1 answer
  • Tyler has $540 to spend at a bicycle store for some new gear and biking outfits. Assume all prices listed include tax. He buys a
    14·1 answer
  • Factor 13c(a+4)−5b(a+4)
    7·1 answer
  • What is 3 1/2 ??? i need help asap
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!