1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Drupady [299]
3 years ago
5

I need help with this table if anyone can help me it would be my blessing to you and could you maybe show me how to do it?

Mathematics
1 answer:
dusya [7]3 years ago
6 0
This is a hard one bro
You might be interested in
HELP PLEASE! WILL GIVE BRAINLESIT ​
Rudik [331]

Answer: Hypotheses ?

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Rectangle ABCD has m∠ACD=5x−4 and m∠BAC=4x+5. <br> Find m∠CAD. m∠CAD=
EleoNora [17]

Answer:

did you ever get the answer?

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone please show me when to graph this?
Mnenie [13.5K]

Answer:

almost -.4

Step-by-step explanation:

The way I would answer these when I was in school, just divide -3/7.

that gives you -.428 so it is pretty close to .-4, but not exactly on it.

6 0
4 years ago
Pls help fast !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sergeeva-Olga [200]

Answer:

\frac{2}{3}

Step-by-step explanation:

⅓×2

When multiplied by 2 will be;

\frac{1}{3}  \times  \frac{2}{1}

So you 2×1=2

3×1 is equal to 3

So the final answer will be;

\frac{2}{3}

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
The position of an object at time t is given by s(t) = -4 - 2t. Find the instantaneous velocity at t = 6 by finding the derivati
abruzzese [7]
The derivative of the function is -2, so that's the instantaneous velocity
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • (x^3+x^2-9x-6)÷(x^2-9) using long division? How would I solve?
    13·1 answer
  • Including a 6% sales​ tax, an inn charges $265 per night. Find the​ inn's nightly cost before the tax is added
    8·2 answers
  • What is the period of y = csc(x)?
    10·2 answers
  • Morgan rewrote the expression 90 + (10 + 4.8) as (90 + 10) + 4.8. How will this change the work that is needed to evaluate the e
    11·2 answers
  • Write the word as an equation. then solve.<br>the product of 15 and a number x is -75
    6·1 answer
  • Plz help I need help with both. Giving branliest
    6·1 answer
  • Lata has collected 75 pennies, Lata's father says that if she arranges the pennies in 15 rows, Lata will be able to make a recta
    7·1 answer
  • A package of 6 pairs of insulated gloves costs $31.74. What is the unit price of the pairs of gloves?
    15·2 answers
  • When you solve an equation and you end with a TRUE STATEMENT, the solution set will be:
    5·1 answer
  • Why is 4 called a constant?<br> 2y²-3x+4
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!