The answer for this is 32
Answer:
So Jennys Jean store charges the higher rate.
Step-by-step explanation:
Jeanys Jean store
Cost/pair = 20/1 = $20 per pair
Jeans warehouse
Cost/pairs = 36/2 = $18 per pair
So Jennys Jean store charges the higher rate.
Do 13,500 times .012. Take that answer and multiply it by 10. From that answer, subtract it from 13,500. That would be your final answer.