Roshanay makes turkey sandwiches for a family reunion. He purchases 84 ounces of sliced turkey for $26.88. What is the unit cost
per ounce for the turkey Roshanay purchases?
1 answer:
Answer:3.13 rounded to nearest hundredths
Step-by-step explanation:
You might be interested in
Answer: slope intercept is y=mx+b
standard form is Ax+By=C.
point slope form is y-y₁=m(x-x₁)
so y=2/3x+2 is slope intercept
Answer:dcf
Step-by-step explanation:
Answer:
0,006 I assume.
Step-by-step explanation:
Answer:
the answer is not flip because when u calculate it