1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Bas_tet [7]
3 years ago
10

Write 9 41/80 as a decimal

Mathematics
1 answer:
jolli1 [7]3 years ago
6 0
Leave the whole number alone for now. Divide 41 by 80 and you get 0.5125

So your answer is 9.5125
You might be interested in
Sam has fewer baseball cards than Jill (she has 36). There are only three ways that he can arrange all of his cards in equal row
pantera1 [17]

Answer:

27, 30, 33

Step-by-step explanation:

Since Sam has fewer number of baseball cards than Jill who has 36 baseball cards and can arrange all his cards in only three ways, the possible number of baseball cards that Sam could have is 27, 30 or 33.

If he has 27 baseball cards, he can arrange 9 baseball cards per row in 3 rows

If he has 30 baseball cards, he can arrange 10 baseball cards per row in 3 rows

If he has 33 baseball cards, he can arrange 11 baseball cards per row in 3 rows

7 0
3 years ago
Determine whether the given procedure results in a binomial distribution​ (or a distribution that can be treated as​ binomial).
timofeeve [1]

Answer:

The procedure results in a binomial distribution

Step-by-step explanation:

If all 120 couples used the YSORT method, it is fair to assume that the probability of a baby being a boy or a girl are constant through all trials (120 couples). Assuming 120 randomly selected couples, there is a fixed number of independent trials. Finally, since the babies can only be a boy or a girl, the binary condition is satisfied and thus, the distribution is binomial

3 0
2 years ago
A jewelry maker is designing a crown. The crown must have at least 45 gems, using only emeralds, rubies, and diamonds. The numbe
Monica [59]
I believe it would be 45 is greater than or equal to 3x + (3x-1) + [(3x-1)-4]
6 0
3 years ago
A teacher pays $39 for 10 books.What is the unit price of each book?
zheka24 [161]

To find the cost of each book, you need to divide the money spent on all of the books by the number of books.


$39 / 10 = $3.90 per book

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Write the expression: the sum of the quantity h and 2 divided by 4.
Serjik [45]

H + 2 divided by 4

Please mark as brainliest!

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • I can’t figure out the answer
    6·1 answer
  • What is the range of f(x) = (3/4)^x – 4?
    6·2 answers
  • Can someone please help me!!!!!!!!!!
    9·1 answer
  • David bought 4.75 pounds of chicken for $11.40.
    12·2 answers
  • Write the product in standard form. ( 7 + 7i)( 6 + 7i)
    5·1 answer
  • Julio places gray chairs and blue chairs in each row the ratio of gray to blue chairs in each row 7-3 how many gray chairs and b
    12·1 answer
  • Can u help me with my workk
    13·1 answer
  • I realy need help please​
    14·2 answers
  • Marcus works at a clothing store and gets an employee discount. The price
    8·1 answer
  • Which expressions are equivalent to 4^-3/4^-1? CHOOSE TWO ANSWERS
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!