Answer:
just do cross multiplication
Step-by-step explanation:
then ans will come
.1 is the rational number
You'd do $0.50 × 11 = $5.50 which is the total cost for the rides, and then you'd add $6 to make $11.50 which is the total amount you spent.
<h3><u>
Answer:</u></h3>
- Your answer would be "30".
<h3><u>
Step-by-step explanation:</u></h3>
- 2x + 20 = 3x - 10 [Corresponding Angles]
- => 10 + 20 = 3x - 2x
- => 30 = x
<h3><u>Conclusion:</u></h3>
Therefore, your answer would be "30".
Hoped this helped.

1 7/8 tons of sand will be required to fill the playground