Answer:
Step-by-step explanation:







Answers in order:
7 + 7b - 4 = -6
7b + 1 = -6
7b = -7
b = -1
Hope this helps!
Answer:
2.6666666e+32
Step-by-step explanation:
1.add
2.multiply
3. you have your answer
The final answer i got was D
Answer:
y=4x+10
Step-by-step explanation:

Answer:
$191
Step-by-step explanation:
The function is given by :
m(x) = 4.50x-7 ...(1)
Where
m(x) is the total cost if you buy x 12 packs of Mountain Dew.
We need to find the cost you pay to buy 44 12-packs of Mountain Dew
Put x = 44 in equation (1), we get :
m(x) = 4.50(44)-7
m(x) = 198-7
m(x) = $191
Hene, the cost for 44 12- packs of Mountain Dew is $191.