Answer:
m would be 1
Step-by-step explanation:
5^3 is 125 so it would be 1. I am pretty sure. Sorry if Im wrong!
Answer:
bye
Step-by-step explanation:
The unit rat is the cost per 1 unit
cost per 1 tomatoe
3.4/4=1.7/2=0.85/1
unit rate is $0.85 per tomatoe
Answer:
1.5lb/ounces
Step-by-step explanation:
Given:
Mass of dry ice Carmen uses = 12lb
Mass of root beet = 8ounces
Unknown:
Ratio/Proportional constant for number of pounds to number of ounces of root beer extract = ?
Solution:
To solve this problem,
Ratio =
Ratio =
= 1.5lb/ounces