The cost of 4 ice cream cones from the snack bar was $10.40. If each ice cream cone costs the same amount, which model
1 answer:
Answer: each cone costs $2.60 because $10.40 divided by 4 is $2.60
Step-by-step explanation:
You might be interested in
Answer:
Thank you
Step-by-step explanation:
Hello There!
It would be 4.667.
Hope This Helps You!
Good Luck :)
Answer: A
Step-by-step explanation:
8x+6? Are you asking us to write out the equation?
It would be 66 degrees because
this would equal 180 degrees
add the angles together:30+57+27=114
now subtract 180-114=66degrees
FINAL ANSWER:66degrees