Answer:
3
Step-by-step explanation:
First we must find the total boxes of pens
15 + 9 = 24
Then we can divide the total cost by the total number of boxes of pens
$72 / 24 boxes = 3
Answer:
3/5 as a decimal is 0.6 and it is terminating not repeating
Step-by-step explanation:
Answer:
3×22+3×54
as there's bracket, so c is the answer
Answer:
V
≈
179.59in³
Step-by-step explanation: