1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Bezzdna [24]
3 years ago
6

Find the distance between each point (3,-5),(-3,0)

Mathematics
2 answers:
Elis [28]3 years ago
3 0

Answer:

(-6,5)

Step-by-step explanation:

Allisa [31]3 years ago
3 0

Answer:The answer is (-6,5)

You might be interested in
As x → − ∞ , f ( x ) = − 3 . As x → ∞ , f ( x ) = − 3
Ludmilka [50]

Answer:

hi

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Translate the sentence into an inequality.
viktelen [127]

The appropriate inequality would be 4x + 19 ≤ -26

6 0
3 years ago
I need to find the measurements of the angles 1,2,3,and 4
Sonja [21]
1)40 2) 75 3)105 4)140
4 0
3 years ago
HELP QUICK PLEASEEEEEE
oee [108]

Answer:

It woule be c and d, so a)

Step-by-step explanation:

Only a and b are functions.

3 0
3 years ago
Find lim (2-y)^7/3 <br>y-&gt; -6​
7nadin3 [17]

Answer:

128

Step-by-step explanation:

if to substitute y= -6, then

\lim_{y \to \ {-6}} \sqrt[3]{(2-y)^7}=\sqrt[3]{8^7}=2^7=128.

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Round 389,935 to the nearest hundred thousand ​
    11·2 answers
  • The volume of a cube is 27 cubic inches. What is the length of one edge of the cube?
    9·1 answer
  • 9 1/3+3(5)-10= Answer quick please
    13·2 answers
  • Solve for x.
    10·1 answer
  • Which description is paired with its correct expression?
    14·2 answers
  • When Belinda asked him to what pages his book was opened, he replied that the product of the facing pages was 87,912. To what pa
    5·1 answer
  • Shelby purchased a coat for $101.50 that was regularly priced at $145, not including tax. What percent did shelby save by purcha
    5·1 answer
  • -1 1/4 × -4/5+1/4÷3 <br> 5/9×1/11+5/9×4/11-5/9×14/11
    7·1 answer
  • Write an equation to represent the following statement.The sum of j and 47 is<br> 55.
    5·1 answer
  • A 5.2 pound package of chicken costs $11.90. What is the cost per pound?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!