1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ozzi
3 years ago
5

21 square root of $42.84

Mathematics
1 answer:
jekas [21]3 years ago
5 0
21√$42.84 ≈ 21√42.84=137.449773

Hope this helps~!
You might be interested in
To raise funds, a school sells two kinds of raffle tickets, some for $6 and the rest for $1.50 . Sales for both amounted to $822
MaRussiya [10]
x-number\ of\ \$1.5\ tickets\\371-x-number\ of\ \$6\ tickets\\\\1.5x+6(371-x)=822\\1.5x+2226-6x=822\\1.5x-6x=822-2226\\-4.5x=-1404\ \ \ \ \ |:-4.5\\x=312\\\\There\ where\ 312\ tickets\ for\ 1.5\ sold
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
6/13 as a decimal rounded to the nearest thousandth
Tema [17]

Answer:

the answer will be  0.462

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Some plz plz help me I don't understand
FromTheMoon [43]
Umm i think it is $424t
5 0
2 years ago
6x + 7 - 4x + 8 – x
grandymaker [24]

Answer:

x + 15 or 1x + 15

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
If 4x - 3 = 25 then x =.....
Aloiza [94]

Answer:

4x - 3 = 25

    + 3   + 3

4x = 28

x = 7

<em>1st = add like terms</em>

<em>2nd = simplify</em>

<em>3rd = divide both sides</em>

<em></em>

Hope this helps

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Simplify tan 9x - tan 5x / 1 + tan 9x tan 5x.
    11·1 answer
  • Simplify y^-3 <br><br> a.3/y<br> b.1/y^3<br> c.-3y<br> d.-1/y^3
    13·1 answer
  • You are sailing from your lakeshore cabin to a marina 60º north of east and 0.5 miles across the lake. On your return trip, you
    12·1 answer
  • Kim’s hair grows a half inch per month. How many months will it take for her hair to grow 12 inches?
    7·1 answer
  • How do you write 615,004 in word form
    11·2 answers
  • If A = { a, b, c, d} and B = {b,c,d,e} Then find AnB {b,c,d}<br>​
    15·1 answer
  • A 2-gallon jug of water costs $8.24. What is the price per quart?
    13·1 answer
  • Omar went back to school shopping and bought a shirt for $28.75 and a pair of pants for $19.25. He paid 8% in sales tax. How muc
    14·2 answers
  • Please answer this and don't do it for the points
    5·1 answer
  • In a survey of 300 college graduates, 53% reported that they entered a profession closely related to their college major. If 9 o
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!