Answer:
A
Step-by-step explanation:
Hopefully this helps
P.E.M.D.A.S
First , you multiply.
200+(-16)4
200+(-64)
Since they have different signs, you subtract and keep the sign of the greater absolute value.
200+(-64)=136
150,000
This is the answer for apex!!!
Ajaksajakakakkaakajakkaak
Answer:
$17.22 per foot
Step-by-step explanation:
To find the unit rate, divide the amount of money by the amount of feet. This will give you how much money per one foot.
310/18= 17.22222