1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vekshin1
3 years ago
11

How many possible outcomes are there when flipping a coin 9 times? its 512 right?

Mathematics
2 answers:
BabaBlast [244]3 years ago
5 0
Yes, I believe so.

Hope this helps
hammer [34]3 years ago
4 0
2 \times 2 \times 2 \times 2 \times 2 \times 2 \times 2 \times 2 \times 2= 2^9=512
You might be interested in
The amount $0.8982 rounded to nearest cent is? ​
Butoxors [25]

Answer:

It would be rounded to $0.90

Step-by-step explanation:

The 9 would make the 8 go up to $0.90

4 0
3 years ago
The image represents what geometric construction?
boyakko [2]
<span>C) 
Parallel lines construction  


because they are parallel to each other</span>
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
How many toothpicks are needed to build the tree on day 100?​
Mariana [72]

Answer:

100 x 4 = 400 - 91 = 309

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Of all the listeners who call the local radio station on the telephone , 60% are between the ages of 15 and 25. a random number
aivan3 [116]

Answer:

Step-by-step explanation:

1 will be B, dont know bout 2

7 0
3 years ago
$43.54 divided by 15.5 =
xeze [42]

Answer:

2.01

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the constant proportionality of 3 cans and 9 balls
    11·1 answer
  • AB is tangent to O. If AO=12 and BC=25 what is AB ? The diagram is not to scale.
    6·1 answer
  • Which is heaviest <br><br> a bicycle <br> a pencil <br> a dog<br> an elephant
    6·1 answer
  • The cost to society for underage alcohol use is more than fifty-six ___________ dollars per year.
    11·2 answers
  • If you know a car travels 30 km in 20 minutes you can find its
    10·1 answer
  • 12. The overtime rate of pay which is one-and-a-half times the basic rate of $240<br> per hour is
    5·1 answer
  • How many perfect cubes divide evenly into 13824?
    11·1 answer
  • At a grocery store a 18 oz box of cereal costs $5.22. What is the price per ounce?
    13·2 answers
  • The graph represents the cost c
    14·1 answer
  • a sphere of radius 5 cm is melted down and made into a solid cube. Find the length of a side of the cube.​
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!