1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Diano4ka-milaya [45]
3 years ago
14

Ms. Cisneros ordered 26 sandwiches for her students from Jimmy John's.

Mathematics
2 answers:
marissa [1.9K]3 years ago
8 0

Answer:

142.96 dollars

Step-by-step explanation:

Ivenika [448]3 years ago
3 0

Answer:

142.70

Step-by-step explanation:

$4.95 × 26 = $128.70

$128.70 + $14.00 = $142.70

You might be interested in
Can someone please help me get brainliest?? please?
gogolik [260]

Answer:

sure, why not

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Greatest common factor of 7 and 49
valina [46]

Answer:

7

Step-by-step explanation:

The greatest common factor or GCF of 7 and 49 is 7 because 7 is the highest number that can go into both numbers 7 and 49. No other number can go into those numbers except 7.

3 0
3 years ago
A ticket for a school musical is $12. There is a 5% transaction fee if the ticket is purchased online. What is the total cost of
Anni [7]

So 10% of 12=1.2 divided by

2 to get 5% which is 0.6 so because it’s increasing the amount you do $12 + 0.6 =

$12.6 if you pay online

6 0
3 years ago
PLEASE ANSWER IT'S IN THE PICTURE I WILL MARK BRAINLIEST IF YOU'RE CORRECT!
harkovskaia [24]

Answer:

It is possible for a set of data values to have more than one mode. If there are two data values that occur most frequently, we say that the set of data values is bimodal. If there is no data value or data values that occur most frequently, we say that the set of data values has no mode.

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Uhm helppp??????? :p
Anit [1.1K]

Answer:

Estimating the difference of fractions and mixed numbers is similar to estimating sums. Round each fraction or mixed number and then subtract to find the estimate.

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The longest side of an acute triangle measures 30 inches. The two remaining sides are congruent, but their length is unknown.Wha
    8·1 answer
  • I don’t know how to do this problem and need help getting answer?
    11·1 answer
  • What is the measurement of x in the equation. 8x+5x+2x-11+6=180
    10·1 answer
  • Y = -7/6x + 10<br> slope =<br> y-intercept =
    7·1 answer
  • 5. A jar of olive oil is priced at $10.08 for 8 ounces. What is the cost per ounce?
    5·2 answers
  • When ordering tickets online, a college theater charges a $5 handling fee no matter how large the order. tickets to a comedy con
    6·1 answer
  • Indicate in standard form the equation of the line passing through the given points, writing the answer in the equation
    5·1 answer
  • I dont get it- pls help
    8·1 answer
  • robyn sells fruit at the farmers market for $2 per pound. her expense are harvesting the fruit plus a fee per week for the marke
    5·1 answer
  • Liam makes soap sculptures of sea turtles. Each sculpture weighs pound. He ships them in a wooden box that weighs 2 pounds The t
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!