1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nadya [2.5K]
3 years ago
11

Can someone help me out please????

Mathematics
1 answer:
ella [17]3 years ago
7 0
She would have 2 2/8 liters of paint left
You might be interested in
Solve for the inequality -1/3v -2<5
polet [3.4K]

Answer:

v > -21

Step-by-step explanation:

-1/3v - 2 < 5

add 2

-1/3v < 7

multiply by -3

(if negative, switch sign)

v  > -21

3 0
3 years ago
53 POINTS ON OFFER! MORE FOR BRAINLIEST. FAST HELP! FULL EXPLANATION
Zolol [24]

Answer:

Plan 1: 7,300p Plan 2: 9,125. Plan 3: 8,030

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which number produces a rational number when multiplied by 1/5?
bogdanovich [222]
The answer is A
Explanation: 11x11=121
121x1/5=121/5
5 0
2 years ago
120 books increased by 55%
Novay_Z [31]

<span> To find 55% of 120 books, multiply 120 x .55  
Then add that answer to the original 120.</span>

120 + 55% = 186

6 0
3 years ago
Need help. understand but forgot a step
ki77a [65]
Multiply both sides by 19 to get w=171
4 0
3 years ago
Other questions:
  • The equation below describes a parabola. If a is negative, which way does the parabola open?
    7·2 answers
  • Multiply (−4) × (−2) × (−5).
    7·2 answers
  • If x = 3(y+w)– 1, what is the value of w in terms of x and y?
    14·1 answer
  • The width of a rectangle is 9 in. shorter than its length.
    6·2 answers
  • Which property is illustrated by the following statement?
    11·2 answers
  • What is the solution of this system of linear equations? 3y=3/2x+6 1/2y-1/4x=3.
    5·1 answer
  • ................<br> ...................
    9·1 answer
  • A 6-pack of light bulbs costs $7.38. What is the unit price?
    14·1 answer
  • Which erosional force acts alone to produce avalanches and landslides?
    10·1 answer
  • PLEASE HELP MEE!!!!!<br> 7 4/6 + 3 1/6
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!