Answer:
c
Step-by-step explanation:
given: miles traveled and cost
to find: which one is correct
solution:
miles traveled =25
And cost =80
80/25 = 3.2
similarity all $3.20 cost increase
Answer:
192 i think
Step-by-step explanation:
I’m assuming a. Or 26 since it’s the only number within the range
8/0.72 = 0.09
Per ounce cost $0.09
This gonna help you