1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mario62 [17]
3 years ago
8

The book company has 5 liters of bug spray on Tuesday they used to .7 L of it how many millimeters of bug spray do they have lef

t
Mathematics
1 answer:
Citrus2011 [14]3 years ago
7 0
Pretty sure the answer is 4.3 (5 - 0.7 =4.3)
You might be interested in
What is the GCF of 8,12,16
skad [1K]

Answer:

4

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
An automated assembly line produces 840 units per hour. At the same production rate, how many units could be produced in 45
WARRIOR [948]

Answer:

The 630

Step-by-step explanation:

i took the test on usa test prep

6 0
3 years ago
Given that y is an integer, find all values of y such that y< 6
Anni [7]

Answer:

Values: 3,4,5

Step-by-step explanation:

I hope this helps:)

8 0
2 years ago
I need <br> A and b please<br> First to get it gets brainiest
slega [8]

Answer:

B)

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
The veterinarian’s practice had dog and cats clients. The number of dog clients was 5/6 of the number of cat clients. If the tot
enot [183]

Answer:

Dog Clients = 770

Cat Clients = 154

Step-by-step explanation:

1) We are given 5/6 and the number 924. To find the total dog clients, we need to multiply 5/6 by 924 = 770.

2) To find the cat clients, we subtract the dog clients (770) from the total amount of clients, which gives us 154

5 0
2 years ago
Other questions:
  • What is an equation of the line that passed through the points (-2,1) and (-6,-5)?
    11·1 answer
  • The annual inventory cost C for a manufacturer is given below, where Q is the order size when the inventory is replenished. Find
    6·1 answer
  • 5 times 5 is that 25 because I have a text
    5·1 answer
  • To rent a moving truck for the day, it costs $33 plus $1 for each mile driven. Write an expression for the total cost to rent th
    15·1 answer
  • HELP ME ASAP!!! PLEASE
    12·1 answer
  • A worker’s pay for one week was $312. She worked 39 hours. How much was she paid per hour?
    14·2 answers
  • Help me if u understand this please
    9·2 answers
  • Someone please help I need the answers
    5·1 answer
  • Help ME fast and pls
    6·1 answer
  • Kallisto built a rectangular sign that measured 2 and 3/4. The width is 1 and 1/4 shorter than the length. To find the area, mul
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!