1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ziro4ka [17]
2 years ago
5

Suppose that e and f are two events and that upper p left parenthesis upper e right parenthesis p(e) equals = 0.5 0.5 and upper

p left parenthesis f|e right parenthesis p(f|e) equals = 0.1 0.1. what is upper p left parenthesis upper e and upper f right parenthesis p(e and f)​?
Mathematics
1 answer:
Fofino [41]2 years ago
5 0
I believe it is 0.10?
You might be interested in
Answer plsss........ ​
Alex Ar [27]

1. x+12

2. x-8

3. 3*x

4. x^(2)+5

5. (x/2)+7

6. 4*(x+6)

7. (1/2)*x

8. 2x+8

9. x^(2)+3

10. (x/3)+12

Additional activity

1. 2-50

2.20/4=5

3.100-50=50

4.three times two then add to four equals ten

5. the diffrence of eight and four

7 0
3 years ago
.... someone pls help me !!! pleaseee
Archy [21]

Answer:

m=4 is the correct answer

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Solve for c<br><br><br> R=5(c/a-0.3)
aalyn [17]

we have

R=5(c/a-0.3)

Solve for c--------> that means that clear variable c

so

Divide by 5 both sides

R/5=(c/a-0.3)

Adds 0.3 both sides

(R/5)+0.3=(c/a)

Multiply by a both sides

a[(R/5)+0.3]=c

so

c=a[(R/5)+0.3]

therefore

<u>the answer is</u>

c=a[(R/5)+0.3]

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which two integers are 7 units away from the number 0 an a number line ?
Anarel [89]
4. The answer is -7 and 7. Start at 0 and count to the left. That’s -7. Then to the right it’s 7
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Whitney needed to earn $400 to buy a ticket to a concert. If she earns $15 an hour babysitting, how many hours does she need to
MrMuchimi

Answer:

Shes needs to work 26.67 hours

Step-by-step explanation:

In order to find the amount of time she needs to work, we need to divide the total by the rate that she earns money at. She needs a total of $400 and she gets 15 every hour.

400/15=26.67

Shes needs to work 26.67 hours

4 0
3 years ago
Other questions:
  • what is a better buy, an 18 ounce jar of jelly that costs $1.99 or a 24 once jar of jelly that costs $2.99 why?
    9·1 answer
  • I rlly rlly need the answer ASAP
    13·1 answer
  • Joby's plant was 6 1/3 inches tall. Pat's was 4 1/2 inches tall. How much taller was Joby's plant than Pat's?
    10·2 answers
  • Pls. Help me to solve this math problem.
    9·1 answer
  • Find the total surface area of this cone.
    14·1 answer
  • Give the first 4 terms of the arithmetic sequence for which a(1) = -8 and d = 3.
    9·1 answer
  • Find the quotient
    8·1 answer
  • Which equation has a constant of proportion equal to 6
    10·2 answers
  • In your own words, describe the axes of the coordinate plane.
    8·2 answers
  • A stick of gum is 2 inches long. Are 10 sticks of gum longer than 3 feet? <br>​
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!