1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
hram777 [196]
3 years ago
11

Make a graph of the following region 1< x+y in the standard (X

Mathematics
1 answer:
artcher [175]3 years ago
4 0
Slope of 1 dotted line

You might be interested in
A six-foot person walks from the base of a broadcasting tower directly toward the tip of the shadow cast by the tower. When the
mixas84 [53]
B.  \tan{\alpha}= \frac{h}{122+3}

c.  
\tan{\alpha}=\frac{h}{122+3} = \frac{6}{3}&#10;\\&#10;\\ \frac{h}{125} = 2&#10;\\&#10;\\h=250

4 0
2 years ago
LET me know how you got the answer
andre [41]

6/2*3 / 3(3)

First simplify the numerator: 6/2*3 = 3*3 = 9

Next simplify the denominator: 3(3) = 3*3 = 9

So you have 9/9, which equals 1.


The 3rd answer is correct.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
If 3 3/4 lb of candy costs 20 .25 how many would 1 lb of candy cost
Mrac [35]

solution:

\frac{c}{w}=\frac{20.25}{\frac{3}{4}}\\\frac{c}{1}=\frac{20.25\times 4}{3}\\\frac{c}{1}=\frac{81}{3}\\c=27\\1Ib cost is \$ 27

3 0
3 years ago
Question 12 (1 point)
Mademuasel [1]

Answer:

B) Variable Expense

Step-by-step explanation:

Because you choose to have a pet.

3 0
2 years ago
Original cost: $7.50; markup %:50%
vagabundo [1.1K]
You would pay $3.75
7.50÷2
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which equation is in point-slope form and depicts the equation of this line?
    13·1 answer
  • At one time will the hour and minute hand of a clock form a 105 degree angle?
    13·2 answers
  • PLEASE ANSWER + BRAINLIEST!!!
    5·1 answer
  • Help I will give brainliest
    7·1 answer
  • » A race car game takes 6 points from a player each
    15·1 answer
  • A criminal has escaped in a train wreck. The police believe he could have traveled no more than 7 mi in any direction from the w
    6·1 answer
  • PLS HELP MEEEEEEEEEE The following table shows several ordered pairs of a function, m(x).
    10·1 answer
  • Who has the lowest balance? explain your answer.
    9·2 answers
  • Which integer in the set has the smallest value (-17, -7, -12, 2)? A. 2 B. -7 C. -12 D. -17
    5·1 answer
  • A 2-gallon bottle of fabric softener costs $16.64. What is the price per cup?
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!