1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lesya692 [45]
3 years ago
5

Use a protractor to find the measure of each angle in the circle

Mathematics
1 answer:
zzz [600]3 years ago
7 0
You need to show us the circle in order to let us answer the question.
You might be interested in
Use the following conditional:
neonofarm [45]

Answer:

a: a number is odd

Step-by-step explanation:

It uses the word IF

6 0
2 years ago
I used a calculator and have solved it without. I didn't get any of these answers. HELP
Andreas93 [3]

Answer:

-9 + 7√5.

Step-by-step explanation:

(3 - √5)(2 + 3√5)

= 3(2 + 3√5) - √5(2 + 3√5))

= 6 + 9√5 - 2√5 - 15

= -9 + 7√5.

6 0
2 years ago
Which one is it ???????​
hram777 [196]
15 is the correct answer
4 0
2 years ago
Please help asap!!! i’ll rate you most brainliest
SSSSS [86.1K]
I’m pretty sure it’s D??? But it also could be B I’m sorry :( trying to help as much as possible
6 0
2 years ago
I'd really appreciate it if anyone could help! :)
PSYCHO15rus [73]

C (third graph, the parabola); To find if it is a function or not draw a vertical line on the graph. If the vertical line could never intercept the figure more than once anywhere on the graph then it is a function.

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A culture of bacteria has an initial population of 12000 bacteria and doubles every 6 hours. Using the formula P_t = P_0\cdot 2^
    14·1 answer
  • A line is 45/64 inch long. Find the length of a line 4/5 as long.
    10·2 answers
  • What's the equation
    7·1 answer
  • A meat market has 68 pounds of meat to divide it equally into 6 packs. He must use all the meat. How many pounds of meat will be
    11·1 answer
  • A rental car cost $25 for one day plus an additional $.30 per mile. Write an equation for the total cost (y) for renting a car a
    6·2 answers
  • In a curvilinear relationship, increases in the values of one variable are accompanied by systematic increases and decreases in
    14·1 answer
  • The maintenance department at the main campus of a large state university receives daily requests to replace fluorecent lightbul
    8·1 answer
  • the line for the dunking machine was twice as long as the cake walk line the line for the cake walk was one-third the length of
    8·1 answer
  • How many unique triangles can be drawn with side lengths 8 in., 12 in., and 24 in.? Explain. A. Any three sides form a unique tr
    5·1 answer
  • You want to buy some rice. An 8-ounce package costs $2.72. A 12-ounce package costs $4.32. A
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!