1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
TiliK225 [7]
3 years ago
10

And Mr. Sneed's classroom there are 108 tiles and nine lights what is the ratio of lights to tiles in Mr. Sneed's class

Mathematics
1 answer:
Nastasia [14]3 years ago
7 0
The ratio is 1:12 .......
You might be interested in
Look at this set of ordered pairs.
sasho [114]
3,3,4,4,7,11,11,12,13
7 0
3 years ago
Simplify 5x + 3 -2x + 1
Wittaler [7]

Answer:

3x+4

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Plz help me in here and tysm for ya help :3
lapo4ka [179]
It would cost somehow less than $1000 and you would know that because 347 students is a large number, but since it hold 44 students in each bus, it’ll take not to long to get to 347. So since each bus is $95, it would at least reach to 700+

(All is estimated)
8 0
3 years ago
110$ for 16ft find the unit rate ​
Neporo4naja [7]

Answer:

6.875 dollars per feet

Step-by-step explanation:

110/16

6.875

8 0
3 years ago
Y are selling lollipops for $0.50 and candy bars for $1.50.
frutty [35]

Answer:

b=8

Step-by-step explanation:

You multiply $0.50 by 6 (to get the amount of money she spent on lollipops)=3 then you take the 3 and subtract it from $15 which gives you 12, finally you get 1.50-12 and do that 8 times which means she bought 8 candy bars

3 0
3 years ago
Other questions:
  • F(x) = 2x – 1 g(x) = 7x – 12 What is h(x) = f(x) + g(x)?
    10·1 answer
  • Find the missing angle:
    9·1 answer
  • Let A = {1, 2, 3, 4, 5} and B = {2, 4}. What is A ∩ B?
    14·2 answers
  • Simplify the variable expression by evaluating it's numerical part m-13+42-6
    13·1 answer
  • Organisms A and B start out with the same population size. Organism A’s population doubles every day. After five days, the popul
    7·1 answer
  • Three angles are in the ratio 2 : 3 : 5 The smallest angle is 50 degrees Work out the sizes of the other two angles
    8·1 answer
  • Answer this question ASAP !!
    7·2 answers
  • Also round answers to three decimal places​
    8·1 answer
  • Please help me !!!!!!
    11·1 answer
  • Find the slope of the line that passes through the points (2, 4) and (6, 12)
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!