1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
zvonat [6]
3 years ago
8

Can someone help me please:

Mathematics
1 answer:
elena-14-01-66 [18.8K]3 years ago
8 0
$819.20 is the answer considering each time the units increase by fours, it adds $204.80
You might be interested in
A bin of winter hats on clearance contains 6 green caps, 7 blue caps, and 9 red caps If you pick one without looking, what is th
SCORPION-xisa [38]

Answer:

Since it is the case of independent the answer will be 6/22

7 0
3 years ago
Andrew had 40 dollars to spend on paying the paint store was having a sale each color comes in one gallon container that cost $1
MAVERICK [17]

Answer:

yes, he would have enough money

He would need a total of 1.5 gallons to paint the wall .

the cost of 1.5 gallons is $18 dollars.

Andrew has 40. he has enough money

Step-by-step explanation:

total gallon needed to pain four walls = 3/8 x 4 = 1 1/2 gallons

total cost of 1 1/2 gallons = 1 1/2 x $12

to calculate this amount convert 1 1/2 to improper fraction

to convert to improper fraction, take the following steps :  

1. Multiply the whole number  by the denominator

2. Add the numerator to the answer gotten in the previous step

3. divide the number gotten in the previous step by the denominator  

3/2 x $12 = $18

3 0
3 years ago
Solve for x... please help ASAP
SSSSS [86.1K]
-11

8x+207=6x+185
2x=-22
X=-11


Mark brainliest please
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
jamal calculated that it costs $0.43 per mile and $4.00 per day to operate his car. if jamal drive m miles over d days , which e
DaniilM [7]

Answer:

c = 4(d) + .43(m)

Step-by-step explanation:

We can test this by plugging in numbers for each of the variables. Let's say Jamal drove 5 miles over 2 days.

c = 4(2) + .43(5)

c = 8 + 2.15

c = $10.15

Have a nice day!

4 0
3 years ago
You want a credit card that will help you save money on purchases. What is one way that you can save money with a credit card?
leonid [27]
Cash Back rewards are more formally used to save money with a credit card. 
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which of these shows the result of using the first equation to substitute for y in the second equation, then combining like term
    10·2 answers
  • Erin counted 8 commercials in 15 minutes. Find how many commercials are
    10·1 answer
  • a sail that is in the form of a right triangle is four times as high as it is wide.The sail is made from 8 square meters of mate
    6·1 answer
  • Write a division equation with decimals Identify the dividend, divisor, and quotient
    5·2 answers
  • Solve this system of linear equation the x- and y-value with a comma. 18x+13y=60 6x+2y=6
    7·2 answers
  • At the concession stand medium soda cost $1.25 hot dogs cost $2.50. Natalie's group brought in pizza but is buying the drinks at
    13·2 answers
  • A six sided number cube is rolled twice what is the probability that the first roll is an even number and the second roll is a n
    14·2 answers
  • Write an equation for the line that is perpendicular to Y=-3/7x+4 and passes through (-4,-5)
    5·1 answer
  • Find the area of the figure will give brain illest if correct! ​
    13·1 answer
  • In a 135-pound adult, about 94 pounds of the adult’s weight is water. What percent of the weight is water, rounded to the neares
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!