1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
bagirrra123 [75]
3 years ago
6

I need help! Please help me I would be very appreciated

Mathematics
1 answer:
Vlad [161]3 years ago
4 0
The answer is attached :)

You might be interested in
without using a calculator decide which option is better value for money: 300g Jelly beans $5.80 or 500g Jelly beans $9.90
yarga [219]

Answer:

500g Jelly beans $9.90

Step-by-step explanation:

To know the values.

Let's know how much a gram will cost in each case

300g Jelly beans $5.80

1g = 5.8/300

1 g = 0.01933

500g Jelly beans $9.90

1g = 9.9/500

1g =0.0198

It's obvious that the second one has more value placed on it as it cost more per gram

3 0
3 years ago
Which is the quotient for
mars1129 [50]

Answer:

i think its D

Step-by-step explanation:

D

3 0
3 years ago
I feel like everyone on this app has just given up, because no one has been helping me with any of my math stuff. And it's just
Darina [25.2K]

Answer:

aw, i <3 you to ;)

if you need me let me know

okay?

;)

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Product of 2 to the second power and the fourth multiple of 10
Licemer1 [7]

Answer:

160

Step-by-step explanation:

2² is 4 and the fourth multiple of 10 is 40.

Multiply those numbers together, and you get 160.

7 0
4 years ago
Read 2 more answers
How do i do step by step solve this question <br> 102 = -2(7x + 5)
LenaWriter [7]
All way solve what’s in parentheses first!!!
4 0
4 years ago
Other questions:
  • Determine whether each statement is sometimes, always, or never tru. Give an example or a counterexample.A ratio is a rate
    15·1 answer
  • Gina is 7 times as old as val. val is 3 years old
    6·2 answers
  • What is the number form of 26.96 million?
    11·1 answer
  • Can someone help me with 14
    12·1 answer
  • What is 7/8 x c for c=8
    14·2 answers
  • Please, help me I’m so dumb
    9·1 answer
  • A science teacher has 15 ounces of vinegar to divide
    10·1 answer
  • X+7=15 <br>help me fasttttttt​
    14·2 answers
  • Please help me ill mark you brainliest and please show your work :)
    8·1 answer
  • Two factory plants are making TV panels. Yesterday, Plant A produced 7000 fewer panels than Plant B did. Four percent of the pan
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!