1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Svetlanka [38]
3 years ago
10

A bag contains two red marbles and three blue marbles. You randomly pick a marble.

Mathematics
1 answer:
Mice21 [21]3 years ago
3 0
Uh yeah I agree. Mhmm. Absolutely.

You might be interested in
F(x) = 4x^2+5x-12 evaluate f(-3)
Natali5045456 [20]
F(-3)=4(-3)^2+5(-3)-12
=36-15-12
=36-27
=-9
4 0
3 years ago
50 multiplied by 100
ra1l [238]
When multiplying by 100 just add 2 zero's behind your second number. ANSWER:5,000
3 0
3 years ago
Round 72 to the neareat ten? what's the answer>
Mumz [18]

70? Is this a trick question?

7 0
10 months ago
Read 2 more answers
Mary bought 176 flowers for 4 vases. How many flowers are needed for 7 vases?
Doss [256]

She planned to have 44 flowers per vase (176/4). 7 vases would mean 308 flowers.

3 0
2 years ago
Seth bought 18.4 gallons of gasoline for $46.74. What was the unit price of the gasoline?
Misha Larkins [42]

Answer:

C. $2.54/gallon

Step-by-step explanation:

To find the unit price, we take the dollar amount and divide by the number of gallons

$46.74/18.4

2.540217391

The unit price per gallon of gasoline is

$2.54/ gallon

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • I need help with this question?
    7·2 answers
  • What is the answer of 10-squareroot of 4 divided by 2
    5·1 answer
  • A new truck costs $32,000 if the truck is worth 24,500 after three years write an explicit formula for the value of the car afte
    11·1 answer
  • What is the slope of the line that passes through the points (-3, 5) and (1, 7)?
    14·1 answer
  • A car travels 228 km in 3 hours.
    13·1 answer
  • 6 less than twice a number is at least 15. Write an inequality and solve.
    5·1 answer
  • For each set of three measures, determine if they can be angle measures of a triangle
    13·1 answer
  • Susan goes to an amusement park. The admission price to the park is $5. The cost per ride is $4. The total cost Susan spent in t
    14·1 answer
  • 0.0000364% = 1 in ??? like 1 in 729
    14·1 answer
  • The graph of y=f(x)y=f(x) is the solid black graph below. Which function represents the dotted graph?
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!