1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
shusha [124]
4 years ago
11

Karim says the ratio of the distance he ran to the distance Shawn ran 4:3 give three possibilities for the distance each could h

ave run
Mathematics
1 answer:
jok3333 [9.3K]4 years ago
4 0
Karim=4,8km,12km,16km Shawn=3,6km,9km,12km
You might be interested in
In which months were the expenses greater than the income? Name the month and find how much money was lost.
Liono4ka [1.6K]
 expenses is greater in Jan and Feb

Jan −85.6 Loss
   
Feb −162.44 Loss    

Mar 0 

June 306.77 Gain

July 301.5 Gain

Aug 337.88 Gain


5 0
3 years ago
Read 2 more answers
ine AB passes through points A(–6, 6) and B(12, 3). If the equation of the line is written in slope-intercept form, y = mx + b,
Alja [10]
Y-6=-1/6(x+6)
y = -1/6x +5

m= -1/6
b=5
6 0
3 years ago
Did I get it correct?
VikaD [51]

Answer:

No they are proprotional.

Step-by-step explanation:

the tables eqaution is

y=3x+1

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Will give brainlest answer pls help!
mojhsa [17]
You can use 2 step equations to solve real-world problems by assessing the situation, trial and error, As in for example;
if you cannot open a twist off bottle cap by turning it to the right. You have two options twisted to the left to loosen or turn it to the right and not open it”

“ Lefty Lucy righty tightly”

Or if you are married and your husband cheats on you you can do one or two of the following stay or a go

For example stay and be an idiot or go and love yourself and take everything he has
8 0
3 years ago
The ratio of boys to girls in Janice’s classroom is 3:5, and there are a total of 32 students in the class. Using complete sente
AleksAgata [21]
divide and then multiple the numbers!
3 0
3 years ago
Other questions:
  • each day library book is kept past its due date a $.30 fee is charged at midnight which ordered pair is a viable solution of x r
    11·1 answer
  • 91. jerry bought some pears at the store. he paid $4.59 for 5.4 pounds of pears. what is the unit price of the pears? homework h
    13·1 answer
  • Please help me. Thnx
    11·1 answer
  • Solve the system algebraically. check your work. 2x + 5y = 10 2x + 3y = 6
    7·2 answers
  • Find the area.<br> 7 m<br> 4 m<br> 4<br> m<br> square meters
    13·2 answers
  • Shari purchased 87 erasers at the rate of $3 per eraser. She sold 63 of them at the rate of $3.50 per eraser and the remaining a
    5·1 answer
  • Find the product 12(-3)
    13·1 answer
  • Select the correct answer. What is the range of the function shown on the graph above?
    14·2 answers
  • Find the missing side lengths. leave your answer as radicals simplest form
    10·1 answer
  • You have 26 songs in your MP3 player. After you add some more, you have 39 songs. How many songs did you add?
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!