1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
inn [45]
2 years ago
5

Whats the answer pls thankyou

Mathematics
2 answers:
Eduardwww [97]2 years ago
6 0

Step-by-step explanation:

400×10^3

or 4×10^5 is more convenient

anyone answer is correct I hope it helps u

Sladkaya [172]2 years ago
5 0

Answer:

your answer is 0.4x10^6

You might be interested in
Select the correct answer.
yan [13]

Answer:

the money spent by a buyer to purchase a product

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
To keep up with rising expenses, a motel manager
Tema [17]
<span>22% of $40 is $8.80 so the now rate should be $40.00+$8.80=$48.80</span>
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
PLZ HELP! Need this ASAP! Thx so much :)
saul85 [17]

they are giving you the answer AB=AC, so what that means is that the angles are congruent to each other so if angle AC=15 and angle DC=5 all the angles will be the same.

5 0
3 years ago
Please help with all. I’m not sure if I’m wrong, PLEASE HELP I WILL GIFT ALL MY POINTS AND BRAINIEST ANSWER
Salsk061 [2.6K]

Answer:

Yes, you are right. Great job!

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
A cab company charges $1 fee for the cab ride,
sweet-ann [11.9K]

Answer:

12 miles

Step-by-step explanation:

25 - $1 fee= 24/$2 per mile = 12 miles

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the price per gallon and how do we get the answer?
    8·1 answer
  • Bridget has $240. She spent
    9·1 answer
  • Is 4(x-3) equivalent to 12x-4-8(8x+1)
    14·1 answer
  • Determine each unknown addend ___ + 41=-18
    11·1 answer
  • Select correct answers multiple choice
    6·1 answer
  • How are absolute value and opposites realated​
    11·2 answers
  • What is an equation of the line that passes through the points (-7, -7) and (-7, 4)
    5·1 answer
  • Find the unknown side length x. Write your answer in simplest radical form
    14·1 answer
  • 4. If you buy 7 hamburgers and 3 slices of pizza from the Sizzler, you get Sl in change back from a
    5·1 answer
  • An algebraic expression describes the profit made at a fair from selling t shirts and hoodies. The expression represents the tot
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!