No, apparently it can not.
Answer:
Hi! The correct answer is $7.5
Step-by-step explanation:
<em><u>~to find the price of 1 seperate thing divide price by the amount that has been bought~</u></em>
Answer:
Adding like terms! Hope this Helps!
Answer:
variable is (<em> </em><em>x</em><em> </em><em>)</em>
<em>∆</em><em>product</em><em> </em><em>of</em><em> </em><em>8</em><em> </em><em>:</em>
<em>8</em><em> </em><em>x</em>
<em>∆</em><em>the</em><em> </em><em>number</em><em> </em><em>increase</em><em>d</em><em> </em><em>by</em><em> </em><em>2</em><em> </em><em>:</em><em> </em>
<em>8</em><em> </em><em>x</em><em> </em><em>+</em><em> </em><em>2</em>
<em>And</em><em> </em><em>we</em><em>'re</em><em> </em><em>done</em><em> </em><em>♥️</em>