1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
pickupchik [31]
3 years ago
8

How do i get a fraction and as a decimal for 72%full

Mathematics
1 answer:
garik1379 [7]3 years ago
5 0
Move the decimal twice to the right to get a decimal (it should start behind the 2 and end up in front of the 7)
For a fraction just put it over 100 72/100
You might be interested in
What is the value of x??
balu736 [363]

Answer:

7

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
What is the volume of this rectangular prism, given the area of the base is 14
GREYUIT [131]

Answer:

Wow, I'm learning this in class right now lol, the answer is C, 42cm cubed.

Step-by-step explanation:

The formula for finding volume fo 3d shapes is area of base x height/length.

In this problem, they give you both of those. 14 x 3 = 42, so the answer is C.

Hope this helped! If it did, please give me brainliest! It would help a lot! Thanks! :D

5 0
3 years ago
36 kg bag of cement was dropped losing one tenth of cement. How much was left in the bag of cement ?
kow [346]

Answer:

32.4kg

Step-by-step explanation:

if it loses one tenth of cement;

36kg×1/10

36kg/10

3.6kg was lost

to find the remaining ; 36kg - 3.6kg = 32.4kg is left in the bag

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the distance between the points (2, 10) and (-6, 4) on the coordinate plane?
Galina-37 [17]
It's 3/4 because (y2-y1)/(x2-x1)
3 0
3 years ago
2kg of coconut juice, which costs $5/kg, were combined with 8kg of coconut milk, which costs $3/kg. Find the cost per kg of the
katen-ka-za [31]
Cost per kg=(total cost)/(total kg)


total cost
coconut juice: 2kg, at $5/kg, so 5*2=$10
coconut milk: 8kg, at $3/kb, so 8*3=$24

total cost=10+24=$34

total kg=2+8=10

cost per kg=$34/10kg=$3.40per kg
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Question 1. -29 + |-43| = __
    6·1 answer
  • In which of these cases is each stamp worth the most? A.7 of the stamp worth a total of $3.15 B.8 of the same stamp worth a tota
    5·1 answer
  • Solve u<br>Thanks<br>I don't know it​
    12·1 answer
  • Find the inverse of the function.
    12·1 answer
  • Please someone help!
    10·1 answer
  • Pls answer quick rjwejriwejriwekr
    14·2 answers
  • Which expression can have a remainder greater than 7?
    14·2 answers
  • HI free 100 points lol have a nice day
    9·2 answers
  • MUST EXPLAIN NOT A STRAIGHT UP ONE ANSWER OR REPORTED
    5·2 answers
  • Finn and Ellie sell oranges at a produce stand. Finn earns $5 for each crate of oranges he sells. At the end of the week, Ellie
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!