1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Natali5045456 [20]
3 years ago
9

Here's a story problem....

Mathematics
2 answers:
djverab [1.8K]3 years ago
6 0
Where is the data? Show a picture if you could.
jeka57 [31]3 years ago
3 0

Answer:

62

Step-by-step explanation:

1. 16/ 2

2. 4*8=32

3. 32+32=64

4. 64-2=62

Y= 16x + 2.50

You might be interested in
Which allows you to temporarily use money that belongs to someone else?
MArishka [77]
Borrowing maybe is right
6 0
3 years ago
List from least to greatest<br> 4.1, 0.25, 0.042, 2.21
jolli1 [7]

Answer:

4.1, 2.21, 0.25,0.042

Step-by-step explanation:

you have to add a 0 onto the first one because it will bring it to be equal to most of the others

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which is the better deal? Question 2 options: 1 lb of apples for $2.50 3 lbs of apples for $4.25 5 lbs of apples for $7.20 10 lb
dem82 [27]
3 lbs of apples for 4.25
4 0
4 years ago
Mr. Kramer has 30 pencils for his class. There are 22 students in his class and he would like
saw5 [17]

Answer:

6

Step-by-step explanation:

Mr. Kramer has pencils for his class = 30

Students in his class = 22

Pencils he would like  to give each student = 2

How many more pencils does Mr. Kramer need to buy so that each student will receive 2 pencils = ?

Total pencils Mr. Kramer need to buy so that each student will receive 2 pencils = 22 × 2

            = 44

            = 44 - 30

            = 6

Mr. Kramer need to buy 6 more pencils  so that each student will receive 2 pencils

5 0
3 years ago
Would you sing its you by ali gatie or im blue
jenyasd209 [6]

Answer:

im blue

Step-by-step explanation:

I like it better than its you

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Answer this question!!!!!!!!
    7·2 answers
  • Please help as soon as possible ​
    15·1 answer
  • There are 31 students in a math class. Of those, 15 students have in-line skates, 10 have scooters, and 12 have skateboards. Ove
    13·2 answers
  • Solve for x.<br> X = 12<br> 4
    5·1 answer
  • If 4a^2 = 144 then a is?
    6·1 answer
  • Just one says when you put together on equal groups you can only add is he correct
    11·1 answer
  • A surfboard manufacturer makes small and large surfboards. The production process has three stages: assembly, finish, and inspec
    5·1 answer
  • A bag contains 9 marbles: 2 are green, 2 are red, and 5 are blue. Deon chooses a marble at random, and without putting it back,
    13·1 answer
  • Show that h= r(csc(theta)-1)
    14·1 answer
  • How many solutions are there to this nonlinear system
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!