Answer:
there is no slope the answer is undefined
Step-by-step explanation:
the line in this case is a vertical line which would be an undefined line a horizontal line has a slope of zero.
the equation for slope is y^2-y^1/x^2-x^1
Answer:
B and D
Step-by-step explanation:
2+-14 = -12
-4+(- 8) = -12
because its a negative number it wont go up it will go down
Ur missing numbers are -2, 6, and 36
Since the center point is (-2,6), the numbers are reversed in the equation to: (x+2) or(x- -2) and (y-6)
The radius is 6 units so u square it to get 36
Answer:
Contract A is cheaper because $115 per month is less than $148 per month
Step-by-step explanation:
To find the unit price we divide the total cost given by the total months given for each contract to find out the cost per month.
$2070/18 months = $115 per month
$1776/12 months = $148 per month
Contract A is cheaper because $115 per month is less than $148 per month
Answer:
Step-by-step explanation: