1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
alukav5142 [94]
3 years ago
13

Points A, B, C, and Q are _____.

Mathematics
2 answers:
Readme [11.4K]3 years ago
4 0

https://browardcounty.owschools.com/media/g_geo_ccss_2016/1/page13a.gif

klemol [59]3 years ago
3 0
I would need a picture with this, but I’d love to help you!
You might be interested in
What is the equation of the circle graphed below? Use the caret ( ^ ) to enter any exponents; for example, write x2 as x^2.
kvv77 [185]
Equation of a circle in standard form:
(x-h)²+(y-k)²=r²
r=radius
(h,k) is the center.

In this case:
(h,k) =(0,0)   (h=0,k=0 )
r=4

Therefore:
(x-0)²+(y-0)²=4²
x²+y²=16

Answer: x²+y²=16
3 0
3 years ago
Please help with this question
11111nata11111 [884]

Answer:

QR and CD

Step-by-step explanation:

TQRS is similar to BCDE. Align the letters.

T Q R S

B C D E

Some examples of corresponding sides.

TS and BE

TQ and BC

6 0
3 years ago
Solve:<br> y" + 14y' + 49y = 8xe^-7x
erma4kov [3.2K]
The answer is 7x^2e-/8

8 0
3 years ago
3.) A 24 pack of soda costs $6.48.<br> What is the unit rate of cost per can?
Dmitry [639]

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

The unit rate of cost per can would equal total costs divide by total can

= $6.48 / 24

= $0.27

Hope this helped :3

4 0
3 years ago
Solve the problem -8 / (-4) + (6 + 2) =?<br> A. 12<br> B. 6<br> C. 8<br> D. 10
zmey [24]

Answer:

d , 10

Step-by-step explanation:

-8  / -4 = positive 2, + (6+2) (eight) = 10

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • S = 2r + 3 × solve for x
    13·1 answer
  • Write two formulas for the area of a triangle
    15·2 answers
  • Please help ASAP timed!
    10·2 answers
  • URGENT HELP PLEASE
    6·1 answer
  • What value should go in the empty box to complete the calculation for finding the product 73.458 × 0.39?
    12·2 answers
  • A line passes through (1, - 1) and (3, 5). What is the equation of the line in slope-intercept form?​
    12·1 answer
  • Select the correct answer. Which function has a domain of all real numbers? A.y=(x+2)^ 1/4 B.y=-x^ 1/2+5 C.y=-2(3x)^1/6 D.y=(2x)
    10·1 answer
  • if i have made 500 dollars with 30 workers under me and each worker gets 60% of profits that i sell how much would i be making?
    12·1 answer
  • WORTH 30 POINTS! Replace ... with &lt;, ≤, =, &gt;, or ≥ so that the inequality will be true for any value of x.
    15·2 answers
  • Question 4(Multiple Choice Worth 4 points)
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!