180-34=146
146-5=141
ratio=1:4
1+4=5
141÷5=28.2
x=28.2
y=112.8
I may be wrong, ask for more opinions
-
--- O
-
Answer:
18 ounce package for $6.30
Step-by-step explanation:
For each one, you divide the money by the package to see how much it is per ounce.
2.59 / 7 = $0.37 per oz
4.56 / 12 = $0.38 per oz
6.30 / 18 = $0.35 per oz
The product of (x1)^2 is 20
Answer:
<h2><u><em>
288 cm³</em></u></h2>
Step-by-step explanation:
find the volume of one and multiply by six
6 * 2 * 2 * 12 =
288 cm³
The answer is 9 for this question