Answer:
Cash Saver has the best price $13.44 per pound
Step-by-step explanation:
Lets work in oz.
PW sells 10 oz for 8.50 so 8.50/10 = 85 cents per ounce
CS sells 8 oz for 6.75 so 6.75/8 = .84 cents per ounce
Remember 16 oz in a pound
The person on top is correct
Answer:
im not sure you wrote the awsner right
The answer is: D
Step-by-step explanation:
Direction: Opens Up
Vertex: (
−1/2, −25/4)
Focus: (−1/2, −6)
Axis of Symmetry: x = -12
Directrix: y = -132