1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
maxonik [38]
2 years ago
6

If I had 200 juul pods and 400 juuls how many more pods do I have to buy in order for every juul to have a pod?

Mathematics
2 answers:
Lena [83]2 years ago
6 0

Answer:

You have to buy 200 more juul pods.

Step-by-step explanation;

400-200 = The amount of juul pods needed for every juul to have a pod.

400-200 = 200

kotegsom [21]2 years ago
3 0

Answer: you

Would have to buy 200 more juul pods

Step-by-step explanation:

U start off with 200 pods and 400 juuls and each juul has one pod in each one so tharfore u would need 400 pods overall and u start with 200 to get to the total ammout you add 200

You might be interested in
Homework ree
umka21 [38]

Answer:

325 miles and 77 dollars

Step-by-step explanation:

First, create equations. Let x equal the miles driven. The first plan expression  is 38 + 0.12x and the second plan expression is 51 + 0.08x. Setting these equal and solve for x: 38 + 0.12x = 51 + 0.08x -> 0.04x = 13 -> x = 325 miles.

The cost is found by substituting it into any of the expressions: 51 + 0.08(325) = 77 or 38 + 0.12(325) = 77

6 0
3 years ago
What is 27,202+3,489
Sidana [21]

Answer:

30691

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve using the quadratic formula
ch4aika [34]

Answer:

Solve the equation for  s  by finding  a  ,  b  , and  c  of the quadratic then applying the quadratic formula.  

s = − 2

Double roots

8 0
3 years ago
Which expression is equivalent to<br> x2 - 8x + 13 = 0
Mila [183]

Answer:

for 7 i believe its D

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
PLEASE HELP WITH BOTH
OLEGan [10]

Answer:

x&y just cancel out for 7

x and y should both be 3

Step-by-step explanation:

its the best choice

4 0
2 years ago
Other questions:
  • 336 oz = how many lb
    11·2 answers
  • I need help factoring this expression
    15·1 answer
  • Solve this math question?<br> x-7=-19
    7·1 answer
  • 6 Jenna bought n notebooks which cost 5 dollars each, and 3 pens which cost r dollars each. How much money did she spend?
    9·1 answer
  • What is the straight-line distance between (2, -4) and (-3, 8) on a coordinate grid?
    14·1 answer
  • Find the equation of the line with a slope of 3/4 and passes through (4-2)
    13·1 answer
  • Solve 2x + 5 = 12 please help ​
    7·1 answer
  • Please Helppp pleaseeeeeeee pleaseeee
    10·2 answers
  • Which of the following BEST summarizes how to use the multiplication property of equality to isolate the
    15·1 answer
  • A local fast food restaurant takes in $9000 in a 4 hour period, where the amount taken in varies directly with the number of hou
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!