1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lapatulllka [165]
3 years ago
15

What is 0.8 written as a fraction

Mathematics
1 answer:
Nat2105 [25]3 years ago
3 0
8/10
is the answer to your problem
You might be interested in
What is the area of the shaded region?
kotegsom [21]

Answer:

Step-by-step explanation:

(7*11)-(22/7*2^2)

77-(22/7*4)

77-88/7

77-12.57

64.43

3 0
2 years ago
Simplify the following: <br> 8h – 4g + 5g + 2h
Talja [164]

8h - 4g + 5g + 2h \\  \\ (8h + 2h) -(4g - 5g) \\  \\ 10h - ( - g) \\  \\ 10h + g
5 0
3 years ago
I only need help on number 8 please
Setler [38]

Answer:

A y =

1

2

x − 6

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
A company wants to construct an open rectangular box with a volume of 525 in3 so that the length of its base is 3 times its widt
vfiekz [6]
The length of the base 3 times the width. And we need to express the surface. I'm assuming the surface of the base. So, to get the area of the base, multiply w * l.
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Simplify 10+4(−8q−4)
vlada-n [284]

Answer:

10 + 4(-8q - 4)

= 10 + 4 * (-8q) + 4 * (-4)     (Distribute 4)

= 10 - 32q - 16                    (Expand)

= -32q - 6                           (Combine like terms)

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Factorize completely:<br> 5 - 45/a^2
    8·1 answer
  • Population of japan 2015
    14·1 answer
  • The cost per pound is described as the unit price. If 2 lbs of meat cost $4.88, what is the unit price for (cost for 1 lb of mea
    10·1 answer
  • Which equation represents the graph below?
    6·1 answer
  • Solve by using the quadratic formula: x^2 - 6x + 7 = 0 Please enter any square root values using "sqrt" or the decimal answer ro
    11·1 answer
  • Please Explain/Show your work!
    5·1 answer
  • Which expression is equivalent to the given expression?
    9·1 answer
  • What is 0.05 less than a whole number ? Pls help
    7·1 answer
  • Which set is the solution set for the given inequality?
    7·1 answer
  • Please i need help finishing this test i’ll give brainly to a correct answer
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!