Answer:
$43.35 (I believe)
Step-by-step explanation:
I tried to find the price to fill up 1 gallon by dividing the $30.60 by 12. 30.6/12 = 2.55 and then I multiplied $2.55 by 17 and got $43.35
30: 1, 2, 3, 5, 6, 10, 15, 30
42: 1, 2, 3, 6, 7, 14, 21, 42
greatest number of fill using all of the food is 6
53.9 Kilograms of sugar in 7 hours
7*7.7=53.9