1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
dybincka [34]
3 years ago
15

Which graph shows the equation V = 4 + 2t, where V is the total volume of water in a bucket and t is the elapsed time in minutes

?
Mathematics
2 answers:
Kruka [31]3 years ago
4 0
I think it’s A but that might be wrong
devlian [24]3 years ago
3 0

Answer:

Its C good luck!!!!!!

You might be interested in
If Nike is having a 30% off sale, and you want a pair of Jordan's that originally cost $100, what is the sale price?​
Sergio039 [100]

Answer:

70 or 80

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Is 3( x + 4 ) equivalent to 3x + 12?
pochemuha
Yes the equations are equivalent
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
2. f(x): 4.2х8<br> F(x)=x4-2x^2-8
Musya8 [376]
I need more information to answer this question. Please provide more
4 0
3 years ago
Last year, a banquet hall charged $30 per person, and 60 people attended
ohaa [14]
So what’s the question?
6 0
2 years ago
The product of 11/13 and 4 is:
kirza4 [7]

Answer:

11/13 x 4 = 3 5/13

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find the x- and y- intercept of the line. x + 4y =36
    11·2 answers
  • What’s is 1.3written as a decimal?
    11·2 answers
  • A conjecture and the flowchart proof used to prove the conjecture are shown.
    13·1 answer
  • How to solve the x and y axis of 2f(x-5)
    10·1 answer
  • If b=a-c are supplementary angle find the value of a​
    5·1 answer
  • Find the measure of the line segment indicated. Assume that lines which appear tangent are tangent.
    5·1 answer
  • The “Chippy” brand of chips cost $2.30 per bag. The “Crunchy Goodness” chips cost $6.30 for 3 bags of chips. Which bag has a low
    12·2 answers
  • Bananas sell for $0.49 for 1 pound. How much will 1.31 pounds cost?
    6·2 answers
  • Select all statements that are true about the linear equation.
    13·1 answer
  • Question 3
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!