Answer probability of one girl is 1 in 2 or 1/2 so multiply probability 5 times.
(1/2)(1/2)(1/2)(1/2)(1/2) = 1/32
Answer:
To do this, just do 12 divided by 4.80 = 2.5 dollars per can at Corner Grocery, and at Max's Market 15 divided by 5.25 = 2.85 per can. So the Corner Grocery has a better unit price by 35 cents.
Thanks for your question.
Answer:
ok i guess...
Step-by-step explanation:
She brings 3 donuts because a dozen is 12 and 1/4 of 12 is 3.