1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Otrada [13]
3 years ago
15

Please help !!!!!picture shown

Mathematics
1 answer:
NeX [460]3 years ago
5 0
I seef(x)  between 0 to 1 is goes to xfinity but in the negative direction
We can say it is large neagtive numbet when x is between 0 and 1
You might be interested in
25.6 × ? = 35.84. Please Help ASAP!!!​
xeze [42]

You have to divide both sides by the coefficient, which is 25.6.

Answer: 1.4

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Your father gave you $8.82 to buy a present. This covered 7/9 of the cost. How much did the present
Marysya12 [62]

Answer:

$6.86

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
4 pounds of apples cost $1.96. Find the average rate
Over [174]
1.96 divided by 4 = $0.49 per pound of apples
3 0
3 years ago
A recently published study shows that 50% of Americans adults take multivitamins regularly. Another recent study showed that 20.
Stels [109]

Answer:

The probability that a randomly selected American adult takes multivitamins regularly and works out regularly is  0.103

Step-by-step explanation:

p(Americans adults take multivitamins regularly) = 50% = 0.50

p(American adults work out regularly) = 20.6 = 0.206

p(Americans adults take multivitamins regularly and American adults work out regularly) = 0.50* 0.206 = 0.103

Thus, p(Americans adults take multivitamins regularly and American adults work out regularly)  = 0.103

3 0
3 years ago
HELP PLEASE OMGGGGGGGGGGGGG
Bingel [31]

Answer:

7x-2+5x-10+4x=180°

16x-12=180

16x=192

x=192/16

x=12

7 0
2 years ago
Other questions:
  • Two-thirds of the algebra students took the h s a the first time. if 60 students took the algebra h s a how many algebra student
    14·2 answers
  • A company needs to package 2,400 pencils. A box in the shape of a rectangular prism can hold 60 pencils. A cylindrical container
    8·2 answers
  • What is the ratio of 8 to 19​
    7·1 answer
  • What type of number is -1/5 ?
    5·1 answer
  • Can someone be my friend please!!!
    10·1 answer
  • 1.1.34
    12·1 answer
  • Tyler has 3 times as many books as Mai.
    6·2 answers
  • PLS I NEED HELP I NEED DEM SMART PEOPLE. A sweater is on sale for 65% of the original price of $35. Calculate the sale price
    13·1 answer
  • Jenny has a monthly income of 2,650.The income tax she had to pay is 9%.What is the amount of monthly income tax Jenny has to pa
    14·1 answer
  • Please Help me with this question will mark as Brainllest
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!