Answer:
baba booey
Step-by-step explanation:
Answer:
6
Step-by-step explanation:
20 times 0.3 is 6
Answer:
$1030
Step-by-step explanation:
Last winter:
Total expense = 370 * 2.56 = $947.2
Next year,
price increases 9% per gallon
which means, per gallon cost is $2.7904
Approx. expense = 370 * 2.7904 = $1032.448 which is round down to $1030
Answer: Algebra acts as a tool to improve communication because much like learning a new language, you have to take baby steps before you can fully get it. This can improve communication because you're learning something new with the help of others.
Answer:
90
Step-by-step explanation: