I don’t know what is your problem is
Answer:
$4.12
Step-by-step explanation:
$26.78 / 6.5 gallons = $4.12 per gallon
The correct answer is 64 square units.
The area of the complete shape would be 100 square inches.
10 x 10 = 100
However, we have to remove the 4 corners. Each of the corners is 9 square inches. 3 x 3 = 9
100 - 4(9) = 64
Answer:
Step-by-step explanation:
Could you explain what you need help with for this question more? i can help i just need an explanation of what you need:)