1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lerok [7]
2 years ago
12

1. if 50 people pay $50 a month for their cellphone bill how much money is it?

Mathematics
1 answer:
Murljashka [212]2 years ago
5 0
1) 50*50, our 2500
2) 1500
3)1500
4) 900

just multiply t the number of people by the amount each pays
You might be interested in
Simplify. logv7 13 + logv7 10 v=base exponent
Luda [366]
Bfukbcfjm jejejand keke a snow d chaka disks
4 0
3 years ago
HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
Gelneren [198K]

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Hurley drank between 4 and 5 liters of water for 8 different days and drank between 1 or 2 liters of water on 4 different days. To find the answer we have to use the following equation.

# of days Hurley drank (4-5 L) - # of days Hurley drank (1-2 L) = # of more days

8 - 4 = 4

4 0
3 years ago
If three dozen cookies cost $9, what is the cost per cookie?
e-lub [12.9K]
 i think  
25 per cents

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Robin Inc. feared that the average company loss is running beyond $34,000. It initially conducted a hypothesis test on a sample
kipiarov [429]

Answer

b. Type II error

Step-by-step explanation:

The hypothesis was formulated as  

the solution can be seen in the attached document

 

8 0
3 years ago
the jenkins family drinks 3/4 of a gallon of orange juice every 3 days. how much orange juice do they drink per day?
nirvana33 [79]

Answer:

1/4

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • If the cost is 4.25 per pound, create a relation that represents the amount spent, A, per pound,p per cherries
    7·1 answer
  • 3.- In a certain desert region the average number of persons who become seriously ill each year from eating a certain poisonous
    6·2 answers
  • By moving point G, how many triangles is it possible to draw, keeping the measure of just one angle constant (in this case, m∠FD
    12·1 answer
  • Mandy Lee is making a sandbox for her children. She has made a wooden frame for her backyard that is 7 feet long, 6 feet wide, a
    15·2 answers
  • a bookstore has four boxes of books each box contains 20 books on Monday the book store sold 16 books how many books remain to b
    5·1 answer
  • What is the best estimation of the equation 7/8 − 6/11? Drag the numbers into the boxes. Numbers may be used once, twice, or not
    13·2 answers
  • Evaluate the expression below when x = 4 and y = 12.<br> 5х^2 — Зу
    7·1 answer
  • Please help asap with this question I'm really finding it tricky
    5·1 answer
  • What is the binomial expansion of (x 2y)7? 2x7 14x6y 42x5y2 70x4y3 70x3y4 42x2y5 14xy6 2y7 x7 14x6y 42x5y2 70x4y3 70x3y4 42x2y5
    14·1 answer
  • Given m || n, find the value of x and<br> y.
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!