1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anni [7]
2 years ago
9

What is the rule in the input/output table? A) add 4 B) subtract 4 C) divide by 2 D) multiply by 2 | inputs | 4 6 and 8 | output

s | 8 10 and 12
Mathematics
2 answers:
MissTica2 years ago
4 0

The rule in the input/out is D multiply by 2

lidiya [134]2 years ago
3 0

The Answer to this question is D.

You might be interested in
Under her cell phone plan, Lillian pays a flat cost of $47 per month and $3
anastassius [24]

Answer:

3.4 gigabytes

Step-by-step explanation:

Because 57.20$ divided by 47 is 10.20 and 3 goes in to 10.2 3.4 times.

3 0
2 years ago
Tommy bought one dozen donuts. He gave one-sixth of the donuts to his wife. He then gave one-fifth of the remaining donuts to hi
statuscvo [17]

Answer:

8

Step-by-step explanation:

1/6 of 12 is 2

12 - 2 = 10

1/5 of 10 is also 2

10 - 2 = 8

Tommy took 8 donuts to work.

6 0
2 years ago
How do you compare two ratios
serious [3.7K]

Answer:

how you can divide them I believe

Step-by-step explanation:

you need to divided both of them to see a difference

7 0
2 years ago
Megan earns $20.00 by walking dogs. She uses all of her earnings to buy a shirt for $12.85 and some stickers for $0.65 each. How
Leya [2.2K]
The answer is B: 11.

To solve it, you need to solve the equation: 20.00=12.85+0.65x
4 0
3 years ago
Please I need help??
Ostrovityanka [42]

Answer:

Equation is cut out

Step-by-step explanation:

Upload a clear picture

7 0
2 years ago
Other questions:
  • In a group of 25 girls, 8 are on the cross country running team, 13 are on the math league team, and 6 are on both teams. How ma
    12·2 answers
  • if you have 8 cups of flour and the recipe call for 2/3 cups and another recipe calls for 3 1/4 cups how much flour do you have
    8·1 answer
  • Please help me with this will reward brainlest
    11·2 answers
  • A 4-pint carton of fruit punch costs $1.80. What is the price per quart
    5·1 answer
  • Which of these nonterminating decimals can be converted into a rational number?
    9·1 answer
  • A chef draws cookies randomly from a box containing 6 cookies of the same shape and size. There is 1 chocolate cookie, 3 almond
    9·1 answer
  • PLEASE HURRY AND HELP
    11·1 answer
  • The sand pit has a width of 2.56meters and a length of 8.75meters. Just in case it rains, the principal wants to cover the sand
    9·1 answer
  • Hello help ASAP ASAP ASAP <br><br> giving brainliest if able to.
    11·1 answer
  • Please help!!! Which system of inequality’s is shown below???!!! Use picture below to help you! ;)
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!