1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kipiarov [429]
3 years ago
9

4 tomatoes cost 3.40. What is the unit rate?

Mathematics
2 answers:
Romashka-Z-Leto [24]3 years ago
8 0
3.40/4= $0.85 per tomato
IrinaVladis [17]3 years ago
5 0
85 cents each, 3.00/4 is 0.75 and 0.40/4 is 0.10.
You might be interested in
15 points!!
saveliy_v [14]

Answer:

b

Step-by-step explanation:

9x7.8x1/2x12

6 0
1 year ago
Read 2 more answers
How do I turn those numbers into a mixed number?
BigorU [14]
Number 2 is already a mixed number. But it says mixed number as a decimal. So -1 29/40 as a decimal is -1.725.
8 0
3 years ago
Which expression is equivalent to 3y?
Yakvenalex [24]

Answer:

Ooy+(+12)-2

Step-by-step explanation:

Cause the dimoneter is the 12 a pelagic

5 0
2 years ago
A 1.8-ounce jar cinnamon costs $4.05. What is the cost per ounce?
Paha777 [63]
$4.05/1.8 oz= $2.25 per oz

Final answer: $2.25 per oz
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Solve.<br> X + 1 = X + 1
Aleksandr [31]
x + 1 = x + 1

x - x = 1 - 1

0 = 0
4 0
2 years ago
Other questions:
  • What is 2 exponent 4 time 2 exponent negative 7 equal
    12·1 answer
  • Simplify: <br> (18)2(3)2(4)3<br> (6)2(2)3<br><br> A) 81 <br> B) 124 <br> C) 140 <br> D) 648
    10·1 answer
  • For her 1st birthday, Ruth's grandparents invested $1000 in an 18-year certificate for her that pays 10% compounded annually. Ho
    13·1 answer
  • Solve: x - 5 = 12 A) 7 B) 16 C) 17 D) 18
    5·2 answers
  • Please help me. I don't know what the answer is thank you!
    15·1 answer
  • 1/5(x-2)=1/10(x+6) and <br> 0.35(x+4)=0.25(x-6) please
    7·1 answer
  • HELPPPPP!!!!!!!!!!!!!!
    5·2 answers
  • The equation of this circle is:
    10·1 answer
  • What function equation is represented by the graph?
    5·1 answer
  • A Web music store offers two versions of a popular song. The size of the standard version is 2.8 megabytes (MB). The size of the
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!